דף הבית - יוגה בלב
מהי יוגה?
שיטת יוגה בלב
הסטודיו החדש שלי
שעורים פרטיים ויוגה טיפולית
תנוחות יוגה בים
יוגה לנשים בהריון
יוגה לנשים בלבד
כתבות מעיתונים
יוגה לקשישים
יוגה לילדים
גלריה
מאמרים
צור קשר-מייל וכתובת
כתבות מעיתונים
אני בהחלט רחוקה מההארה www.mouse.co.il

 מילי אזולאי, בת 36 מתל אביב, פנתה לקראטה לפני כ-13 שנה בעקבות חוויה טראומטית שעליה ביקשה להתגבר.

 היא החלה לטפל בעצמה באמצעות היפנוזה לפי הספר "היפנוזה עצמית" מאת בריאן מ' אולמן ופיטר ט' למברו, ונרשמה במקביל ללימודי קרימינולוגיה ולחוג קראטה.

"הייתי אז מאוד רזה, שקלתי אולי 45 ק"ג, עקומה, בלי קואורדינציה. היו צריכים להסביר לי כל תנועה חמש או שש פעמים", היא נזכרת בחיוך. "לבסוף המורה, רונן כץ, נתן אותי כדוגמה לכך שהתמדה וכוח רצון מביאים להצלחה". חרף שעות עבודתה הארוכות, היא התאמנה פעמיים-שלוש בשבוע ("הייתי עובדת 12-13 שעות ואז לוקחת את האופניים לקאנטרי דקל") ומעולם לא החמיצה שיעור. לדבריה, הקושי ללמוד את הקראטה שיחרר אותה: "הקראטה נתן לי כיוון בחיים וביטחון, אפשרות להרים את הראש, תרתי משמע. זה הבסיס של הכל, כי בכל שיעור נחצים הגבולות העצמיים וכך גם מתקדמים".

490_women_danyal_cacyk4_490

מילי אזולאי מתרגלת יוגה. "היום היוגה היא באמת החיים שלי". (תצלום: דניאל צ'צ'יק)

את שיעור היוגה הראשון שלה פקדה אזולאי לפני שמונה שנים, והתאהבה מיד: "התחלתי ללמוד אצל דניאל שרון, שלימדה אז בשיטת שיבננדה, וכבר אחרי השיעור הראשון החלטתי שאהיה מורה ליוגה. היו לי כתפיים מאוד צרות, למרות הקראטה, הגוף שלי היה כמו קרש, בפנים שלי לא היתה רכות". שנה וחצי לאחר מכן עשתה קורס למורי יוגה בווינגייט ומאז היא מלמדת שילוב של ויניוגה (שיטה ששמה דגש על שילוב הנשימות בקואורדינציה לתנועות הגוף, ולא על שלמות התנוחה) ואלמנטים משיטות אחרות. את השיעורים היא מעבירה בביתה בתל אביב.

"היום היוגה היא באמת החיים שלי", היא אומרת. "לא יצאתי לחופשה כבר הרבה זמן, כי אני לא רואה בזה עבודה. גם כשאני לוקחת שיעורים בעצמי זה כיף, זה סוג של מסע, אני צוללת ומתחברת פנימה".

כיום היא מתרגלת יוגה כשבע שעות בשבוע - שלוש פעמים בשבוע בשיעורים מחוץ לבית (כל אחד מהם נמשך כשעה וחצי) ועוד 15-20 דקות בבית כמעט מדי יום. ליוגה, לדבריה, יש תועלת רבה: חיזוק עמוד השדרה והשרירים, שיפור בעיות ספציפיות כגון כאבי גב ועצירות, ותרומה לשלוות הנפש, "שהיא מצבו הטבעי של האדם". יתרונה הגדול בכך שהיא מתאימה לכל אחד. "כל אדם יכול לתרגל", היא אומרת, "רק צריך התמדה ורצון חזק.

"התלמידים שלי הם המורים הכי גדולים שלי", אזולאי מציינת בסיפוק, "בלעדיהם לא הייתי לומדת. היום אני אדם מאושר ומסופק, גם אם מבחינה אובייקטיווית לא תמיד הכל הולך לי חלק. למדתי לאהוב את מה שיש ולומר תודה מדי יום. למדתי גם לאהוב את עצמי, לקבל ולהעריך. משמעות המלה 'יוגה' הוא איחוד של הגוף עם הנפש ועם הרגש. אני מתפללת בבקרים כי יוגה זה להתקרב לאלוקות. קודם כל, צריך שיהיו אמות מוסר מינימליות, ורק אחר כך את התנוחות והנשימות. בסוף מגיעה ההארה, שאני בהחלט רחוקה ממנה. הרעיון המרכזי הוא להשתדל שהחלקים הטובים באישיות שלך יעלו על החלקים הרעים".

תזונה:

לדברי אזולאי, היא לא שינתה את תזונתה באופן משמעותי מאז שהחלה לעסוק בפעילות גופנית. "אני לא יכולה להגיד שאני חיה אורח חיים יוגי", היא אומרת. "אבל אם פעם שתיתי חמש כוסות קפה ביום, אז היום אני שותה רק אחת בבוקר". היא מקפידה לאכול הרבה פירות וירקות ולשתות מים; בשר, לדבריה, היא אוכלת מדי פעם - "אני לא צמחונית כי אני סובלת מחוסר דם, אבל גם אי אפשר להגיד שאני חובבת בשר גדולה".

לארוחת בוקר היא אוכלת ירקות, דגנים ובייגל "עם משהו". מלבד זאת, היא אוכלת עוד ארוחה חמה אחת, שבן זוגה הטבח מבשל לה. במשך היום תנשנש פירות יבשים. היא כבר לא נוטלת תוספי תזונה כבעבר, שכן לתפישתה הגוף יכול לקבל את כל הדרוש לו מהטבע.

סדר יום:

אזולאי משכימה בערך ב-6:00, שותה קפה ומתכננת את יומה. "נדיר שמורה ליוגה קם ועושה יוגה", היא מחייכת לנוכח הגבה המורמת, "מורים ליוגה חיים חיים רגילים לגמרי, אין בזה חוקים". לאחר מכן היא עושה מדיטציה במשך 10 דקות, פעמיים בשבוע גם תתפלל ("יש לי סידור, זה חשוב לקום ולומר 'מודה אני'"). 10 דקות נוספות תקדיש למתיחות, ולאחריהן תיקח את בנה לגן.

יום העבודה שלה מתחיל בסביבות 8:00, בשיעורים פרטיים, בטיפולים ולעתים קרובות גם בפעילות התנדבותית. ב-15:00 תחזיר את בנה מהגן, בדרך כלל בלוויית חברים - "לפעמים עושה להם גם יוגה". את השעות הבאות תעביר בהכנת הבית לסבב שיעורי היוגה של הערב (שלושה ערבים בשבוע), שמתחיל ב-19:00 ומסתיים ב-20:30

 

- "כתבות מעיתונים "
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ומתוחזק ע"י פרסומדיה נטגרופ בניית אתרים
    מבקרים: 8478103שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה