דף הבית - יוגה בלב
מהי יוגה?
שיטת יוגה בלב
הסטודיו החדש שלי
שעורים פרטיים ויוגה טיפולית
תנוחות יוגה בים
יוגה לנשים בהריון
יוגה לנשים בלבד
כתבות מעיתונים
יוגה לקשישים
יוגה לילדים
גלריה
מאמרים
צור קשר-מייל וכתובת
מאמרים
ששת הגורמים המביאים להצלחה ביוגה.

התלהבות, התמדה, הבדלה (כושר הבחנה בין האמיתי ללא אמיתי), אמונה יציבה, אומץ, והימנעות מחברת אנשים בעלי "שאיפות נמוכות".

כדי להצליח ביוגה, 'התלהבות', או אפשר לומר, גישה חיובית, הכרחית ביותר.
הימצאות בהשראה מתמדת והאידיאל להגעה לשלמות מקרינים עוצמה ואנרגיה ועוזרים לשמור על קביעות והתמדה בתרגול. כל יום אמור להראות כמו היום הראשון בתרגול. אותה רוח התלהבות הקיימת אצל זוג טרי אמורה להיות בין ה'סדאקה' (המתרגל הרוחני) וה'סאדאנה' שלו (דרך התרגול הרוחני) . אז תהיה הסאדאנה מרעננת ומלהיבה. דרך זה משדרת וגורמת להתמדה באופן טבעי וספונטני.
 
לא משנה מה קורה כלפי חוץ, גשם, סגריר או שמש, עלינו  להתמיד בתרגול שלנו באופן קבוע. אם נגרמו לנו הפסדים חומרים או הרווחנו בפיס, אם ישנם סימנים ברורים להתקדמות בסאדאנה שלנו או להפך, אנחנו חייבים להמשיך במאמצינו. אפילו אם תרגלנו חמש-עשרה שנה, אנחנו חייבים להמשיך עד שנגיע ליעד הסופי. זה יכול לקחת עוד חודש, או אולי כל החיים. כל אדם מתפתח בצורה שונה, לכן יהיה זה חסר תועלת להשוות בינך לבין אחרים.

לא חשוב מה, גישתך חייבת להיות אופטימית.

הבדלה היא הדרישה השלישית להצלחה ביוגה. כל דבר שאנחנו עושים בכל היבט בחיינו, כולל תזונה, לבוש, חברה, צרכים חומריים, שיחות וכו', כל אלה חייבים להיות מסיעים לסאדאנה שלנו. אם משהו הולך להיות מזיק, עלינו לעזוב אותו.
 
אמונה בלתי מעורערת במורה והאמת המוחלטת או המציאות הם הכלים החשובים ביותר ל'סאדאקה'. אם אנחנו מטילים ספק במורה, איך נצליח במה שהוא מלמד אותנו ?
אם אנחנו מאבדים אמון במורה שלנו, איך   תקווה להצלחה ביוגה. אמונה מוחלטת במה שהוא עושה או אומר היא הדרך היחידה לפתוח את הדלת לחוויות גבוהות יותר. אנחנו יכולים להטיל ספק ביכולתנו שלנו להשגה, אך אם יש לנו אמון במורה והוא אומר שנוכל לעקור הרים, נעקור.

פעם חי לו פרוש על אי בודד. הוא היה שרוי לחלוטין בתודעה אלוהית וערך יום-יום טקסים באותה רוח לפי ההנחיות שקיבל מהגורו שלו. יום אחד אדם דבק וירא שמים מאד הגיע לאי. כשראה את הפרוש מתרגל את טקסיו, התחלחל. למרות שדבקותו של הפרוש הגיע לגבהים בלתי רגילים כל טקסיו היו הפוכים. האדם הדתי הדריך אותו לדרך הנכונה והפרוש היה אסיר תודה. וכך חתר האדם הדתי הרחק מהאי והרגיש שעשה מעשה טוב, אך כשהיה כמה מאות מטרים מהאי, ראה דמות רצה על המים לקראתו. זה היה הפרוש, הוא היה נסער מאד. ואמר בטון מודאג, "עכשיו אני מבולבל. אני לא זוכר אם אמרת שזה צריך להיות כך או אחרת." האדם הדתי הזדקף, אסף את עצמו, והבטיח לפרוש שלא משנה באיזו דרך תרגל, בטוח שזה תרגול נכון. הפרוש חש הקלה והמשיך ללכת על המים חזרה אל האי.
 
אפילו אם אמון במורה ומטרתך הסופית הם הדבר היחיד העומד לזכותך, הצלחתך בטוחה.
 
אומץ מומלץ גם כן כדי להגיע להגשמה ביוגה. אומץ להתמודד עם החזיונות הפנימיים וההבנות כשאלו יתחילו להופיע. אומץ, התמדה ואמונה הולכים יד ביד. לא רק בהתמודדות עם קשים פנימיים אלא גם עם החיצוניים.
 
במהלך תקופת ה'סאדאנה' יכול להיות שנמצא את ההתחברות עם אנשים בעלי שאיפות נמוכות חסרת ערך. בשלב הזה, ככל ש"נתערבב" פחות עם אנשים אחרים כך תתאפשר יותר צמיחתו של הידע הפנימי שלנו. כמובן, שה'סאדאקה' לא אמור להתייחס לאחרים כנחותים, אך עד ש'עמידותו' הפיזית, מנטלית, רגשית ונפשית תתפתח, עדיף להתרחק מהתחברויות חברתיות והשפעות שליליות. 
 

את הגורם השישי אפשר לטפח בכל מקום, באם חיים בעיר עם המשפחה או לבד ביערות. האדם בעל המשפחה יקל/ימתן אותם כדי שיתאימו לאורח-חייו.

- "מאמרים "
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ומתוחזק ע"י פרסומדיה נטגרופ בניית אתרים
    מבקרים: 8323689שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה