דף הבית - יוגה בלב
מהי יוגה?
שיטת יוגה בלב
הסטודיו החדש שלי
שעורים פרטיים ויוגה טיפולית
תנוחות יוגה בים
יוגה לנשים בהריון
יוגה לנשים בלבד
כתבות מעיתונים
יוגה לקשישים
יוגה לילדים
גלריה
מאמרים
צור קשר-מייל וכתובת
מאמרים
החיבור בין הגוף לבין הנפש

פילוסופים ואנשי רוח חיברו מזה אלפי שנים בין נפש בריאה לגוף בריא (הרמב"ם, פטנג'לי, חכמי טיבט, סין, הודו והאינדיאנים).
טיהור הגוף מרעלים מתחיל בהתייחסות שלנו אל המזון הבא אל פינו, ממשיך עם ההחלטה שלנו לחיות בסביבה כפרית ורווית חמצן ומתחבר אל ניקוז רגשות מיותרים כמו כעסים, תסכולים, מרירות, קנאה, צרות עין ושלל אנרגיות שליליות.
הגוף שלנו פועל כמכונה משומנת היטב אך ורק כאשר מתקיימת בו זרימה הרמונית של אנרגיה חיובית. כשמשתבשת אותה הרמוניה ונוצרות חסימות בזרימה, פורצות להן כל מיני "מורסות", החל ממיגרנות, אלרגיות וכאבי-בטן וכלה בקוצר נשימה, כאבי גב ונדודי שינה.
רוב השיבושים בגוף נתונים לפתרון בעזרת שינויים קטנים בצורת החיים ולאו דווקא בעזרת תרופות. המקור הבולט ביותר לשיבושים בזרימת האנרגיה הוא עולם הרגש.
מתח החיים, הנהייה אחר החומר, ההשתוקקות והתחרותיות מפרים בנו את האיזון בדרך אל ההרמוניה.
הסחת הדעת ע"י ה"רעשים" של החיים מרחיקה אותנו מההקשבה פנימה ואז מתאפשרים כל אותם זעזועים המוציאים אותנו מן האיזון הפנימי – ההרמוניה.
כדי למצוא את תחילתו של השביל אל עולם פנימי מאוזן והרמוני – נקשיב לנשימה שלנו בהקשבה אל הנשימה נזהה את הפחדים, המצוקות, האילוצים, הכאבים, וההתנהגויות השליליות. תוך הקשבה לנשימה שלנו, נסגל לעצמנו דו שיח חדש בינינו לבין העולם הרגשי שלנו, דו שיח לשינוי דפוסי התנהגות לא בריאים. ההקשבה לנשימה תאפשר לנו שליטה עצמית, פתיחות, סבלנות ואומץ לב לקבל החלטות מלאות תבונה רגשית ולא רק פיסית, רוחנית ולאו דווקא חומרית.כך נוכל לצעוד צעד ראשון בדרך אל הרגלי חיים חיוביים יותר, בדרך אל לקיחת אחריות על מערכת הריפוי העצמי שלנו.

יוגה , שיעורי יוגה , יוגה בתל אביב , תרגול יוגה , תנוחות יוגה , ריבאלאנסינג , טיפול ביוגה , טיפול זוגי

- "מאמרים "
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ומתוחזק ע"י פרסומדיה נטגרופ בניית אתרים
    מבקרים: 8323645שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה